tedxbahcesehir

Malumunuz TED, Technology Education ve Design kelimelerinin baş harflerinden oluşan “yaymaya değer fikirler” sloganıyla tüm dünyanın beğenisini kazanan, kar amacı gütmeyen bir konferans serisi. Kimilerimiz için ilham kaynağı, bazılarımız için kaliteli zaman geçirme yolu, kimilerimiz için de İngilizce pratiği veya geliştirme fırsatı oldu. Sonrasında TED, TEDx serisiyle, yerel ve bağımsız deneyimler yaratma yoluna gitti. TEDxBahçesehirUniversity de bu yolculuklardan birisi.

Geçtiğimiz konferans değişime hazır ol temasıyla 2.4.2016 tarihinde gerçekleşti. Berke Sarpaş, Selin Ünal, Cem Seymen gibi önemli isimleri ağırlayan bu başarılı organizasyon ise 2017′ için de gönüllü arayışında.

Fakat diğer TEDx’lerden farklı olarak dikkatimi çeken konu, temayı, konuşmacıları, organizasyon detaylarını gönüllülerin birlikte kararlaştıracak olması oldu. Ekipte organizasyon yeteneğine gerçekten  güvendiğim Recep Anıl Aydemir’in de bulunduğunu görünce, harika işler çıkacağına olan inancım katlandı.

Başvurularınızı buradan gerçekleştirebilir, bu seneyi buradan inceleyebilir, geçmiş seneye ise buradan ulaşabilirsiniz.

Bu içeriği paylaş:

Posted by Erdem Mümtaz Hacıpaşaoğlu

E. Mümtaz Hacıpaşaoğlu, Hukuk, İşletme ve Dış Ticaret eğitimleri aldı. Pekin&Pekin, Pelister Atayılmaz Enkür ve Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Ortaklığı'nda deneyim kazandı. Startup Hukuku'nun kurucu ortağı olması yanısıra, Startup Law Consultancy Inc.'te danışmanlık vermekte, Kolay Sözleşme adlı startupında legaltech geliştirmektedir.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir