Startup Hukuku’nun kurucuları olarak kurduğumuz danışmanlık şirketi Startup Law Consultancy Inc. için mevcut stajyerlerimizden memnuniyetimiz sebebiyle, bunu sürekli hale getirmeye karar verdik.

Ne Yapıyoruz?

40’ı aşkın startupın, melek yatırım ağının, hızlandırma programının:

 • Hukuki süreçlerini yönetiyoruz.
 • Yurtdışı şirket kuruluşlarını gerçekleştiriyoruz.
 • Yatırım süreçlerini yönetiyoruz.

Size Ne Katacak?

 • Tüm süreci gözlemleme ve aktif olarak katılma imkanına sahip olacaksınız.
 • Hukukun yanında girişimciliğin dinamiklerine dair bir içgörü edineceksiniz.
 • Sizin için özel bir kişisel gelişim programı da hazırladık. Okumadığımız, beslenmediğimiz hiç bir şeyi size zaman geçirtmek için göndermiyoruz.

Nerede Nasıl Bir Ortamda Çalışacağım?

 • Hukukun en “deadline”lara bağlı işlerden birisi olduğunun bilincindeyiz, kimsenin sabah 9’da uyuklayarak gelip, 18.01’i kollamasını istemiyoruz. Yapmanız gerekenleri yaptığınız sürece, uzaktan da çalışabilirsiniz, her gün de gelebilirsiniz.
 • Hem Deloitte’un binasında bir ofisimiz var, hem Kolektif House üyeliğimiz var. Bu bakımdan ister Maslak’ta genel merkezde, isterseniz Kolektif House’un Levent veya Şişhane şubesinde çalışabilirsiniz.
 • Merkez ofisimizi bir yaşam alanına çevirmek için elimizden geleni yaptık, kahve çekirdeği de öğütebilirsiniz, smoothie de yapabilirsiniz. Armut koltuklarda balkonda çalışabilirsiniz, çok geniş bir e-kitap arşivimiz ve bol bol Kindle’ımız var. Bünyemizde bir teknoloji şirketinin olması itibariyle beyin sensöründen tutun da virtual realitye kadar pek çok enteresan deneyim alanımız mevcut.

Nasıl Biriysem Başvurmalıyım?

 • Yeni bir hukuk dalının ve anlayışın yaratılması seni heyecanlandırıyorsa.
 • Öğrenmek senin için hayatın doğal bir parçasıysa.
 • Dünya’yı, teknolojiyi takip ediyorsan, bir şeylerin değişmeye başladığının farkındaysan.
 • Ortalamanı, okulunu ve bulunduğun sınıfı gerçekten önemsemiyoruz. Hukuki bir temeli ve içgörüyü oluşturduğuna dair inancın tamsa, gerisi halloluyor.
 • Startup Hukuku, Şirketler Hukuku, Bilişim Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku temellerinde yükselen bir alan, daha çok “corporate” işimiz var, ben “litigation” öğreneyim istiyorsan ne yazık ki doğru yer biz değiliz.

Buraya kadar okuduysan, böyle bir yapının bir parçası olmak seni heyecanlandırıyorsa info[at]startuphukuku.com a kendini anlatan bir mail göndermeni istiyoruz. Niyetimiz karşılıklı memnun kaldığımız stajyerlerle uzun soluklu bir ilişki sürdürmek.

Posted by Erdem Mümtaz Hacıpaşaoğlu

E. Mümtaz Hacıpaşaoğlu, Hukuk, İşletme ve Dış Ticaret eğitimleri aldı. Pekin&Pekin, Pelister Atayılmaz Enkür ve Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Ortaklığı'nda deneyim kazandı. Startup Hukuku'nun kurucu ortağı olması yanısıra, Startup Law Consultancy Inc.'te danışmanlık vermektedir. Vircon Group Technologies ortağı olan Mümtaz, Avrupa Hukuk Teknolojileri Derneği (ELTA) Türkiye temsilcisidir.

4 Comments

 1. Türkiye’de yaşıyor olsaydım, mutlaka katılıp koşturup bu güzel projede yer almak isterdim. 🙂 Polonya’ya gelecek olan StartupHukuku referanslı gençlere de yardımcı olmaya çalışacağımızı buradan duyurayım ben de.

  Cevapla

 2. Sümeyye Doğaner Haziran 16, 2017 at 12:58 pm

  Gerçekten profesyonelce gerçekleşecek bir olay olmuş bende katılmayı isterdim ama şu an bazı mazeretlerimden dolayı ne yazıkki katılamıyorum.

  Cevapla

 3. startup hukuk gönüllü staj için kayıt formu linkini bulamıyorum. hala devam ediyor mu?

  Cevapla

  1. Merhabalar,

   Normal staj dönemimizi tamamlamış olmamıza rağmen, yakın dönemde bir kış stajyeri başvurusu da açmayı düşünüyoruz. Farklı kanallardan çok fazla talep geldi, herkese eşit bir şans imkanı yaratmayı önemsiyoruz.

   Cevapla

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir