[dropcap]T[/dropcap]ürkiye’nin ilk açık inovasyon kampı Hacknbreak geçtiğimiz günlerde İzmir’in dizilere de konu olan doğa harikası ilçesi Urla’da İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ‘nde tamamlandı. Kampın bir katılımcısı olarak izlenimlerimi aktaracak olursam; Türkiye’de ilk kez yapılıyor olmasının yanı sıra İzmir’in çehresine yakışır çok dolu bir etkinlikti, her biri birbirinden değerli konuşmacılar ve bilişim alanına ilgi duyan katılımcılar bütünleşerek uzun soluklu dostlukların da sinyallerini verdi

Gelelim konu başlıklarına; Sabah hack akşam break mottosu ile yola çıkan Hacknbreak’in düzenleyicileri Zehra Doruk ve Murat Girgin çok çeşitli bir etkinlik programına imza attı, öyle ki ses mühendisinin verdiği ses eğitiminden tutun da aynı zamanda bir Ted konuşmacısı olan nöromarketing uzmanının verdiği beyin eğitimine, istifa atölyesine, maker atölyesine, liderlik eğitimine, IOT eğitimine hatta Temsa’nın elektrikli otobüslerini hacklemeye kadar.

Bu etkinlikler sayesinde daha iyi bir perspektiften bakmamızı sağlayan dolu dolu bir hafta geçirdik. Etkinliğe katılanların çoğunluğu bilişim kökenli olsa da şahsım gibi start-up ya da farklı alanlarla ilgili olup katılanlar için de doyurucuydu. Aynı saatte başlayan etkinliklerde katılımcılar ilgi alanlarına göre tercih ettikleri sınıflara iştirak ettiler, kimileri yazılım kısmını tercih ederek, nasıl site yapılır, Android nasıl kodlanır gibi başlıklardan oluşan öğretici ve eğitici yazılımsal içeriklere katıldı.

Kimileri de açık alanda yapılan liderlik, istifa atölyesi gibi etkinliklere katıldı. Yapılan açık havada film gecesi de görülmeye değerdi. Google gibi büyük çaplı şirketlerin yer aldığı sponsorlar listesine Feast firması da ücretsiz dağıttığı ürünleri ile dahil oldu ve katılımcılar nezdinde favori sponsor olmayı başardı. ‘’Etkinlik boyunca her gün yeni insanlarla tanışma,yeni bilgiler paylaşma imkanı bulduk, vizyonu ile bir çoğunun yoluna ışık tutacak çok değerli konuşmacılar ve katılımcılar ile dolu olan bu etkinlik için emeği geçen herkesi kutluyorum, ilk sefer olmasına rağmen tadı damağımızda kaldı. Seneye çok daha büyük çok daha oturmuş bir etkinliğin bizi beklediğini çalışmaların şimdiden başlamasından anlayabiliriz, seneye katılıp aynı heyecanı yaşamanız dileğiyle!

Posted by Çağrı Ural

Tutku derecesinde meraklı, öğrenmekten ve paylaşmaktan haz duyan, girişimciliği yaşam tarzıyla bütünleştirmiş, içimizden birisi.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir