Her girişimcinin mutlaka izlemesi gereken 5 TED konuşmasını sizler için derledim.

1-Simon Sinek/How great leaders inspire action
Simon Sinek ilham veren bir liderlik için basit ama güçlü bir modelden bahsediyor. 3 sorudan oluşan altın bir daire var ve ilham veren liderlerin asıl farkı bu dairenin ortasındaki “Neden?” sorusundan başlayarak hareket etmeleri. Çünkü diğer liderler ortadakini çoğunlukla gözden kaçırıyor.
2-Seth Godin/ How to get your ideas to spread
Çok fazla seçenek ve çok az zaman içeren bir dünyada, açık seçimler sıradan şeyleri görmezden gelmektir. Pazarlama uzmanı Seth Godin, neden dikkatimizi çekmeye geldiğinde, kötü ya da tuhaf fikirlerin sıkıcı olanlardan daha başarılı olduğunu açıklıyor.
3-Larry Smith / Why you will fail to have a great career
Larry Smith, bu eğlenceli konuşmasında, insanların tutkularını takip etmede başarısız olmalarına yol açan saçma bahaneleri dile getiriyor.
4-Bill Gross /The single biggest reason why startups succeed
Bill Gross konuşmasında bir startupın diğerinden neden daha başarılı olabileceğine dair nedenler sunuyor. Bir startupın diğerinden neden daha başarılı olduğunu merak eden Bill Gross bir sürü yeni şirket kurdu ve diğerlerini inkübe etti.Böylece yüzlerce şirketten, kendi verilerini ve diğer insanların verilerini topladı ve her şirkete beş önemli faktör verdi. Diğerlerinden öne çıkan ve onu bile şaşırtan bir faktör buldu.
5-Navi Radjou / Creative problem-solving in the face of extreme limits
Sınırlı kaynaklardan nasıl muhteşem değer elde edebileceğini ortaya çıkaran gelişmekte olan pazarlardaki girişimcilerin öncülüğünde uygulamanın şimdi küresel olarak ele geçirildiği görülüyor. Navi Radjou birçok sorun karşısında girişimcilerin mükemmel değerler elde etmesini anlatıyor.

Posted by İlayda Döldöş

Herkesin 'başka' olduğuna inanıp hep 'en başka' olmak çabasındayım.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir