[dropcap]W[/dropcap]ired dergisinin her sene dijital dünyayı şekillendiren 100 kişiyi belirlediği listeye bu sene 2 Türk Girişimci girmeyi başardı.  Liste, SpaceX ve Tesla ile adından çokça söz ettiren Elon Musk’ın liderliğiyle başlıyor,  Mark Zuckerberg’le devam ediyor ve onları Apple CEO’su Tim Cook takip ediyor.

The Wired 100 listesinin 86. sırasında Lidyana ve Peak Games’ten tanıdığımız Hakan Baş var. Hatırlarsınız Lidyana, Runet ve Burda International’dan iki tur yatırım almıştı. Kendisi Cornell mezunu, Yale MBA derecesi sahip bir seri girişimci.

Listenin 97. sırasında ise Girişimcilik Vakfı’yla girişimcilerin çokça gündeminde olan, yakın zamanda yeni projesi Evtiko’yu duyuran Sina Afra var. Kendisi KPMG ve eBay’den gelen kurumsal deneyimiyle Markafoni’yi  kurarak,  Türk girişimci ekosistemini heyecanlandırmıştı.

İlk 20’de Google’dan Larry Page, Alibaba’dan Jack Ma,  Microsoft’tan Satya Nadella gibi tanıdık simaları da görebiliyoruz. Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Posted by Erdem Mümtaz Hacıpaşaoğlu

Merhaba, Ben Mümtaz. Girişimciyim, veri koruma ve startup avukatlığı yapıyorum. Vircon Group'un hukuk ve uyumdan sorumlu ortağıyım. Vircon Veri Koruma ile veri sorumluları için farklı sektörlerde KVKK projeleri yapıyorum. Startup Hukuku'nun kurucularındanım.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir