[dropcap]W[/dropcap]ired dergisinin her sene dijital dünyayı şekillendiren 100 kişiyi belirlediği listeye bu sene 2 Türk Girişimci girmeyi başardı.  Liste, SpaceX ve Tesla ile adından çokça söz ettiren Elon Musk’ın liderliğiyle başlıyor,  Mark Zuckerberg’le devam ediyor ve onları Apple CEO’su Tim Cook takip ediyor.

The Wired 100 listesinin 86. sırasında Lidyana ve Peak Games’ten tanıdığımız Hakan Baş var. Hatırlarsınız Lidyana, Runet ve Burda International’dan iki tur yatırım almıştı. Kendisi Cornell mezunu, Yale MBA derecesi sahip bir seri girişimci.

Listenin 97. sırasında ise Girişimcilik Vakfı’yla girişimcilerin çokça gündeminde olan, yakın zamanda yeni projesi Evtiko’yu duyuran Sina Afra var. Kendisi KPMG ve eBay’den gelen kurumsal deneyimiyle Markafoni’yi  kurarak,  Türk girişimci ekosistemini heyecanlandırmıştı.

İlk 20’de Google’dan Larry Page, Alibaba’dan Jack Ma,  Microsoft’tan Satya Nadella gibi tanıdık simaları da görebiliyoruz. Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Posted by Erdem Mümtaz Hacıpaşaoğlu

E. Mümtaz Hacıpaşaoğlu, Hukuk, İşletme ve Dış Ticaret eğitimleri aldı. Pekin&Pekin, Pelister Atayılmaz Enkür ve Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Ortaklığı'nda deneyim kazandı. Startup Hukuku'nun kurucu ortağı olması yanısıra, Startup Law Consultancy Inc.'te danışmanlık vermektedir. Vircon Group Technologies ortağı olan Mümtaz, Avrupa Hukuk Teknolojileri Derneği (ELTA) Türkiye temsilcisidir.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir