Girişimciliğin Türkiye’ye yayılmasının önemli öncülerinden birisi şüphesiz ki YouStartup. İlkini Gaziantep’te gerçekleştirdikleri etkinlik kısa zamanda bir turneye dönüştü. Çok keyifli bir etkinlik geçirdik, çok güzel geri dönüşler aldık.

Startup Hukuku 101 | adını verdiğimiz eğitimin ilk şehirdışı denemesini de bu vesileyle gerçekleştirme imkanı bulmuştuk. Fikir aşamasından EXIT’e kadar geçen süreçte girişimcilerin hukuken bilmesi gerekenleri kısaca özetledik.

4 Mart’ta gerçekleşecek YouStartup bu sefer bir Pitching Challenge. Egeli girişimciler fikirlerini, Erdem Mümtaz Hacıpaşaoğlu, Okan Şencan, Esranur Kaygın, Başar Kaya, Günce Önür, Ayşe İnal, Fatih Güner, Ekim Nazım Kaya’dan oluşan jüriye sunacak.

Dereceye giren girişimlere ise ödüller Startup Hukuku, PAYU, Radore, Webtures, Aramamoturum, Sendloop, Projemetre ve netinternet’ten gelecek.

Startup Hukuku’nun kuruluş hikayesini ve geçirdiği evreleri anlatan kısa bir sunum ve Startup Hukuku | 101 workshopunu da gerçekleştireceğiz.

Tüm bunların olmasını sağlayan Erdal Gökhan Güneş’e şahsım ve ekosistemimiz adına tekrar teşekkür ederim. 4 Mart’ta Denizli’de görüşmek üzere!

 

Posted by Erdem Mümtaz Hacıpaşaoğlu

Merhaba, Ben Mümtaz. Girişimciyim, veri koruma ve startup avukatlığı yapıyorum. Vircon Group'un hukuk ve uyumdan sorumlu ortağıyım. Vircon Veri Koruma ile veri sorumluları için farklı sektörlerde KVKK projeleri yapıyorum. Startup Hukuku'nun kurucularındanım.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir