27 Haziran 2016 tarihi itibariyle yürütülmeye başlanan ve Ankara Kalkınma Ajansı bünyesinde sürdürülen “Genç İstihdamının Artırılması İçin Ankara Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Projesi” Ankara’nın yetişmiş insan gücünü girişimciliğe yönlendirerek istihdam yaratmayı hedefliyor.

Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen proje kapsamında yapılan yarışmada seçilen girişimcilere fikirden, fikrin ticarileştirilmesine kadarki süreçte rehberlik edilecek. Böylece fikri seçilen girişimcilere kamudan da destek sağlanacaktır. Projenin hedef grubu ise üniversiteden yeni mezun olmuş genç işsizler, yenilikçi ve tekno-girişim fikirlerine sahip genç girişimciler ile öğrenciler ve işsiz kişiler olarak belirlenmiştir.

Şubat ayında ilgili birimin aktifleşmesine kadar yarışmaya başvuru kabul ettiğini öğrendiğimiz Ankara Kalkınma Ajansı’ nın projeyle ilgili üstlendiği süreç 27 Ekim 2017 tarihinde sona erecek. Ancak bu tarihten sonra benzer projelerin diğer illerdeki kalkınma ajansları tarafından devralınıp ülke geneline yayılacağı haberi de yine öğrendiğimiz bilgiler arasında yer almaktadır.

Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Proje broşürü için tıklayınız.

 

Posted by Av. Esen Esener

2014 yılında İ.D. Bilkent Üniversitesi’nden mezun olmasından itibaren farklı olmayı ve fark yaratmayı kendine amaç edinen Esen Esener üç dil bilen, çok okuyan, okuma merakı sayesinde girişimciliğe ve teknoloji hukukuna yönelen, bu alanlarla da ciddi düşünen Ankaralı genç bir avukattır.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir