Ankara 2016 yılına girişimcilik ve teknolojiye dair pek çok etkinlikle veda ediyor.

Sizin için derlediğimiz etkinlikler şu şekildedir:

1. Ankara Marka Festivali

“Festival, bir yandan bilimin ışığıyla aydınlanan markaları mercek altına alıyor. Diğer yandan ise yerleşik şirketlere, gençlere, startup – kuluçka girişimlere bilim teknolojiye dayalı yeni bir yol öneriyor.

Festivalde bu sene, marka inşası, marka kimliği, marka yaratma, nasıl marka olunur, tutundurma ve marka stratejileri, marka – patent koruma, AR – GE, teknoloji, marka aşkı ve sadakati, marka şahsiyeti, marka ve tüketici hakları, marka ve bilim kurgu ilişkisi, marka yaratmada bilimin rolü konularını ele alıyor. İlham veren isimler de iyi fikir, inovasyon, yaratıcılık, ilham, bilim, sanatçı ruh, sportmen tavır, hikaye yaratma, eğitim, kişisel gelişim, ekip ruhu, yarışmacı ruh, inanmışlık, deneyim, bencmarking, başarı öyküleri ve gençlik üzerine konuşuluyor”.

Sertifika programlarının da olacağı etkinliğe katılacak konuşmacıların listesine internet sitesinden ulaşılabilir. Online kayıtlar durduğu için ATO Congresium’daki kayıt masalarından kayıt alınmaktadır.

Etkinlik Linki

Tarih ve Yer: 14-15-16 Aralık, ATO Congresium

2. ASO Gelecek Konuşmaları: Geleceğe Yön Veren Kadın Liderler

Kadın liderlerin hikayelerini dinleyebileceğiniz bu etkinliğe katılacak isimler ise;
-Bilge Demirköz (ODTÜ ve CERN’de Bilim İnsanı)
– Zeynep Sarılar (ITEA Başkanı)
– Masha Melkova (Microsoft’ta Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı)

Tarih ve Yer: 15 Aralık, saat 18.30-20.00, Ankara Sanayi Odası

3. Influencer Talks Vol. I

Sosyal medyayı daha aktif kullanarak reklam yapmak üzerine yapılacak bu konuşmada, sosyal medya aracılığı ile kişisel markanızı yaratmayı ve müşteri kitlenizi artırmanın yollarını öğreneceksiniz.

Tarih ve Yer: 17 Aralık, saat 18.00-20.30, Cermodern

4.  58. Ankara Toastmasters Toplantısı: Yapay Zeka 

Topluluk önünde konuşma ve liderlik yeteneklerini geliştirmek için yapılan uluslararası Toastmasters organizasyonu yılın son toplantısında Yapay Zeka hakkında konuşacak.

Tarih ve Yer: 19 Aralık, saat 19.30-21.30, Route 2. Kat- Kızılay

5. Tech Ankara Proje Pazarı

Amacı, girişimcilik ekosistemini güçlendirmek, yenilikçi ürün ve fikirlerin ticarileşmesi ve bunun bölgesel, ulusal ve uluslararası harekete dönüşmesini sağlamak olan bu etkinlikte sunulan projeler değerlendirilip başarılı olanlar ödüllendirilecektir. Etkinlikte aynı zamanda çeşitli konuşmalar ve yatırımcı görüşmeleri salonlarında ACT, DCP, Galata Business Angels, Revo Capital ve 500startups girişimciler ile gün boyu görüşmeler yapılacaktır.

Etkinliğe kayıt kısmı ve program için tıklayınız.

Tarih ve Yer: 19 Aralık, 09.00-18.00, ATO Congresium

6. Siber Güvenlik Platformu IV

Kamu Siber Güvenlik Derneği’nin düzenlemiş olduğu platform, Internet of Things (IoT) yani nesnelerin interneti konu başlığına ilgi duyanlar için güzel bir bilgilenme ve tartışma ortamı sunacak. Etkinlikte Nesnelerin İnternetine Dair Güvenlik Riskleri, Dünya`da ve Türkiye`de Siber Güvenliğin durumu, Siber Örgütler, Adli Bilişim, Siber Güvenlikte İşbirliği, Siber Güvenlik Eğitim/Öğretimi gibi birçok konu ele alınacak.

Tarih ve Yer: 22 Aralık, saat 09.00-18.00, TOBB ETÜ Konferans Salonu

7. Stratejik Planlamada Püf Noktalar

Metafor Proje Eğitim Danışmanlık’ın düzenlediği bu seminerde stratejik planlamanın ana hatları ele alınacak. 0549 567 9000 numaradan ön kayıt yaptırılabilir.

Tarih ve Yer: 29 Aralık, 13.30-16.30, Paragon Plaza

Yukarıda sayılan yedi etkinlik için katılım ücretsiz olup, kayıtlar Tech Ankara Proje Pazarı hariç, Eventbrite üzerinden yapılmaktadır.

 

Posted by Av. Esen Esener

2014 yılında İ.D. Bilkent Üniversitesi’nden mezun olmasından itibaren farklı olmayı ve fark yaratmayı kendine amaç edinen Esen Esener üç dil bilen, çok okuyan, okuma merakı sayesinde girişimciliğe ve teknoloji hukukuna yönelen, bu alanlarla da ciddi düşünen Ankaralı genç bir avukattır.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir