Paris’in merkezinde toplam 34.000m2 yüz ölçümü ile dünyanın en büyük startup kampüsü olacak olan Station F, 1 Nisan 2017’de kapılarını açmaya hazırlanıyor. Eski bir tren istasyonu renove edilerek yapılan Station F’in içinde 3000’den fazla startup noktası ve 10’un üzerinde uluslararası startup programı olacak. Haftanın yedi günü yirmi dört saat açık olacak kampüs bünyesinde aynı zamanda bir ekinlik alanı, bir restoran, bir kafe, bir bar ve dört mutfak bulunacak. 2018’de ise Station F’e sadece on dakika mesafede startuplar için altı yüz kişi kapasiteli ortak bir yaşam alanı açılıyor. Üç kuleden oluşan projede yüz daire olacak.

Sağlam bir ekosistem oluşturmak amacıyla yola çıkılan projede startuplar, hızlandırma programları, yatırımcılar ve uzmanlar, hepsi bir çatı altında toplanıyor. Facebook, Techshop, Vente Privee ve risk sermayesi fonları Daphni, Ventech ve Kima Ventures  kampüste yer alacaklarını şimdiden duyuranlar arasında.

Nasıl Başvurabilirsiniz?

Aşağıdaki programların hepsine online olarak başvurup, her programın talimatına göre devam edebilirsiniz.

Station F Founders Program

Station F’in programının felsefesi “girişimciler için girişimciler”. Girişimcilerin sorunlarının en iyi girişimciler tarafından çözüleceği düşünülerek herşeyin merkezine girişimciler koyulmuş. Uzman kişilere ve kaynaklara erişim sağlanırken, zorunlu mentorlar veya toplantılar yok.

Erken aşama (early stage) startuplar için başvurular açılmış durumda. Dünyanın her yerinden başvuru kabul ediyorlar. Aylık ücret ise 195 Euro.

Partner Programları

Founder Program dışında başvurabileceğiniz şimdilik aşağıdaki üç program var. Fakat yeni programların açılması bekleniyor. Gözünüz sitede olsun.

  • Startup Garage from Facebook
  • Vente Privee (Accelerator) – 2001 yılından beri Fransa ve Avrupa’nın önde gelen e-ticaret şirketlerinden biri.
  • HEC Paris (Incubator)

Posted by Av. Deniz Eray

Deniz avukatlık kariyerine Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarından Pekin & Bayar Hukuk Bürosu’nda başladı. Pekin & Bayar’da sekiz yılı aşkın bir süre çalışan Deniz’in uzmanlık alanları sözleşmeler, birleşme ve devralmalar, halka arzlar, sermaye piyasaları ve kurumsal işlemlerdir. Deniz, 2011 yılında Londra’da Linklaters, LLP’de borç ve sermaye piyasaları departmanında misafir avukat olarak çalıştı. Mart 2015’de ERAY Hukuk’u kuran Deniz, hukuk derecesini Paris’te Pantheon-Sorbonne Paris 1 Üniversitesi’nden Uluslararası ve Ticaret Hukuku dalında almış, Londra’da Queen Mary, University of London’da da Banka ve Finans Hukuku dalında L.L.M derecesi almıştır

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir