İnternet ve Sosyal Medya çağında kim gidip kitap okuyacak ki? Öyle demeyin! Her girişimcinin okuması gereken kitapları, sizler için listeliyoruz!

Aşağıda incelediğimiz kitaplar, ufkunuzu açacak ve belki de girişimcilik hayatınız boyunca unutamayacağınız güzel adımlar atmanıza yardımcı olacak…

Hadi, başlayalım!

#1 Our Iceberg Is Melting (Buzdağımız Eriyor)
Yazar: John Kotter

Her ne kadar Amerika ve İngiltere’de çocuklara ve öğretmen adaylarına önerilen bir kitap olsa da, kesinlikle girişimcilerin mutlaka okumuş olması gerekiyor. Liderlik ve takım ruhu üzerine öyle güzel mesajlar var ki, daha kitap bitmeden dahi harekete geçmeye başlayacaksınız.

Link: Amazon

#2 How To Win Friends And Influence People (Arkadaş ve Etkili İnsanları Nasıl Kazanırız?)
Yazar: Dale Carnegie

İnsan ilişkileri, arkadaş ve etkili insanlarla nasıl tanışabiliriz konularını özellikle kaleme alan Dale Carnegie, ‘networking’ konusunda girişimcilere bir hayli yardımcı oluyor. Yeni ipuçları öğrenebilir, insanları nasıl kazanıp da network ağınızı genişletebileceğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Link: Amazon

#3 A Paperboy’s Fable (Paperboy’un Masalı)
Yazar: Deep Patel

Bu kısa kitap, çok çalışarak ve yaptığınız işe adanarak başarıya nasıl ulaşıldığına dair muhteşem bir örnek verir. Kitapta Patel, başarılı CEO’lar ve diğer etkiletici iş adamlarıyla röportaj yapıyor ve okuyucuya ilham veren masallara, bir kağıt boyu olarak başlamanız halinde bile başarıya ulaşabileceğinizi anlamalarını sağlıyor.

Link: Amazon

#4 Originals (Orijinaller)
Yazar: Adam Grant

Dünya’ya farklı bakış açılarıyla bakmak, çoğu zaman farklı küçük ayrıntıları görmenizi sağlar. Virgin’ın sahibi Richard Branson gibi girişimcilik konusunda üstadlaşmış birçok iş dünyası devi tarafından tavsiye edilen bu kitap, dünyayı değiştirebilecek farklı çözümler bulmanızı sağlayacak ipuçları ile dolu.

Link: Amazon

#5 The Startup Playbook
Yazar: David S. Kidder

Bu kitap mutlaka listemizde olmalıydı. Basitçe tanımlayacak olursak, bir Startup girişimine başlamadan önce bilmeniz gereken herşeyi bulabileceğiniz bir kitap, The Startup Playbook. Kitabın yazarı David Kidder, kendisi bizzat başarılı bir girişimci olarak kaleme almış, gelecekteki girişimciler yani sizler için!

Link: Amazon

#6 Girlboss
Yazar: Sophia Amoruso

NastyGal’ın kurucusu, Sophia Amoruso, kendi başarısını ve şuan bulunduğu konuma nasıl geldiğini paylaşmış. Beş kuruş parası olmadığı dönemlerden, çok başarılı bir iş kadını olmasına kadar güzel bir başarı hikayesi dinlemeye, ya da doğru tabir ile, okumaya hazır olun.

Link: Amazon

#BONUS Startup Hukuku

Yazar: Erdem Mümtaz Hacıpaşaoğlu, Okan Şencan

Sitemizin kurucuları bir girişimcinin Fikir’den Exit’e kadar ihtiyaç bilgileri Startup Hukuku isimli kitapta topladı.

Link: Amazon

Kitap Yurdu

D&R

Listemiz şimdilik bu kadar. Tabi ki zaman zaman sizlerle hem okuyabileceğiniz kitaplar hem de izleyebileceğiniz program, film ya da belgeseller paylaşmaya devam ediyor olacağız.

Posted by Said Murat

Türkiye doğumlu. Bebek yaştayken ailecek Rusya’ya gitti. Sonrasında kısa bir süreliğine Türkiye’ye döndü. Üniversite tahsili için Polonya’nın Başkenti Varşova’ya gitme kararı aldı. Varşova’da yaşarken Avrupa’nın çok büyük bir kısmını karayolu ile keşfetti. Daha sonra, Yüksek Lisans eğitimi için Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti ve 2 seneye yakın bir süre New York’da bulundu. Sonrasında ise Brezilya macerası başladı. Hem çalıştığı hem de Portekizce öğrendiği Brezilya’da 1 yıl kaldıktan sonra, Varşova’ya geri döndü. İngilizce, Lehçe, Portekizce ve belli bir seviye Rusça bilen Murat, mesleğinin (Bilgisayar Mühendisi) yanı sıra, birçok teknoloji ve gezi siteleri, internet gazetesi, ve teknoloji dergilerinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Polonyadan.Com’un Kurucu Yöneticisi’dir.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir