YouStartup, girişimcilik ekosisteminin Anadolu’da genişlemesinin öncülerinden. Gaziantep’in ardından ikinci etkinlik 4 Mart 2017 tarihinde Denizli’de gerçekleşti. Bu sefer ise adı YouStartup Denizli Pitching Challenge’dı. Eğitimler ve yatırımcı paneli ardından Pitching Challenge ile kazanan üç girişim seçildi.

Denizli Teknokent’inde gerçekleşen etkinlik, kurucusu Erdal Gökhan Güneş’in konuşmasıyla başladı.

Sonrasında sahne Projemetre’nin kurucusu Başar Kaya’daydı. Kamu Hibeleri ve Fonları hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Ardından Startup Hukuku’nun kurucu ortakları olarak Okan Şencan ve Erdem Mümtaz Hacıpaşaoğlu(ben) fikirden exite kadarki süreci özetleyen Startup Hukuku |101 eğitimini gerçekleştirdik.

Yatırımcı panelinde Keiretsu Forum’dan Günce Önür, Sankonline’dan Esranur Kaygın, İzmir Ticaret Odası’nın yatırım ağı kurucu ortağı Mert Erkol farklı perspektiflerden girişimcilerin fonlanmasını tartıştı.

Oldukça heyecanlı geçen Pitching Challenge’da 5 girişimci 4 dakikalık, 5 girişimci 1 dakikalık sunum gerçekleştirdi.

Dereceye giren ekipler, Caddede Ne Var, Mumbara ve YEF oldu. Geniş bir sponsor ağından farklı desteklerle girişimlerinin ihtiyaç duyduğu birtakım konuları ücretsiz halletme imkanı bulacaklar. Bu girişimlerinin adlarını ekosistemde çok daha sık duymaya başlayacağımızı müjdeleyebilirim.

Caddede Ne Var, güncel broşür ve kampanyalardan haberdar olmanıza imkan sağlayan bir platform.

Mumbara, öğrencilerinin alışverişlerinden finansal kazanımlar elde etmelerini sağlayan bir sosyal girişimdir.

YEF, yurt dışı eğitimi karşılaştırmalı olarak buluşturan bir platform.

YouStartup Denizli

Posted by Erdem Mümtaz Hacıpaşaoğlu

Merhaba, Ben Mümtaz. Girişimciyim, veri koruma ve startup avukatlığı yapıyorum. Vircon Group'un hukuk ve uyumdan sorumlu ortağıyım. Vircon Veri Koruma ile veri sorumluları için farklı sektörlerde KVKK projeleri yapıyorum. Startup Hukuku'nun kurucularındanım.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir