Geçtiğimiz yaz döneminde toplam 34 stajyer; ekibimize aylık, üç aylık ya da uzun dönem dahil oldu. Startup Hukuku yepyeni bir alan ve ülkemizde istihdam edebileceğimiz bir startup avukatı yok. Haliyle yeni startup avukatları yetiştirme çabamızı sürdüreceğiz. Hem dönem içi hem de yaz ayları için tekrardan staj alımı başlatıyoruz.

Ne Yapıyoruz?

100’ü aşkın startupın, melek yatırım ağının, hızlandırma programının:

 • Hukuki süreçlerini yönetiyoruz.
 • Yurtdışı ve yurt içi şirket kuruluşlarını gerçekleştiriyoruz.
 • Yatırım süreçlerini yönetiyoruz.
 • Kişisel verilerin korunması uyum süreçlerini yönetiyoruz.

Size Ne Katacağız?

 • Tüm süreci gözlemleme ve aktif olarak katılma imkanına sahip olacaksınız. Başarılı stajyerlerimizin kendi dosyaları dahi oluyor, süreçleri kendi üstleniyorlar.
 • Hukukun yanında girişimciliğin dinamiklerine dair bir içgörü edineceksiniz.
 • Sizin için özel bir kişisel gelişim programı da hazırladık. Okumadığımız, beslenmediğimiz hiç bir şeyi size zaman geçirtmek için göndermiyoruz, eski dosyaları yeniymiş gibi önünüze koymuyoruz.

Nerede Nasıl Bir Ortamda Çalışacağım?

 • Merkez ofisimiz Maslak’ta çok kurumsal bir plazada. Fakat yatırımcılar ve sektör paydaşlarını ağırlayabilmek için buna zorundayız. Biz de burayı bir yaşam alanına çevirmek için elimizden geleni yaptık, kahve çekirdeği de öğütebilirsiniz, smoothie de yapabilirsiniz. Armut koltuklarda balkonda çalışabilirsiniz, çok geniş bir e-kitap arşivimiz ve bol bol Kindle’ımız var. Bünyemizde bir teknoloji şirketinin olması itibariyle beyin sensöründen tutun da virtual realitye kadar pek çok enteresan deneyim alanımız mevcut.
 • Ar-Ge ofisimiz de Maslak’ta, günlük faaliyetlerimizi günden güne oraya kaydırıyoruz. Siz geldiğiniz dönemde tadilat süreçleri tamamlanmış olur, içeride güzel deneyim alanları olmasını hedefliyoruz.

Nasıl Biriysem Başvurmalıyım?

 • Yeni bir hukuk dalının ve anlayışın yaratılması seni heyecanlandırıyorsa.
 • Öğrenmek senin için hayatın doğal bir parçasıysa.
 • Dünya’yı, teknolojiyi takip ediyorsan, bir şeylerin değişmeye başladığının farkındaysan.
 • Ortalamanı, okulunu ve bulunduğun sınıfı gerçekten önemsemiyoruz. Hukuki bir temeli ve içgörüyü oluşturduğuna dair inancın tamsa, gerisi halloluyor. Edindiğiniz deneyimler kağıtta yazdıklarınızdan çok daha kıymetli.
 • Startup Hukuku; Şirketler Hukuku, Bilişim Hukuku, Yatırım Hukuku ve Fikri Mülkiyet Hukuku temellerinde yükselen bir alan, daha çok “corporate” işimiz var, ben “litigation” öğreneyim istiyorsan ne yazık ki doğru yer biz değiliz.

Yaz stajı başvurularımız 1 Mayıs itibariyle sona ermiştir. Stajyer avukat, avukat ve bilgi güvenliği başvurularınızı buradan yapabilirsiniz.

Posted by Erdem Mümtaz Hacıpaşaoğlu

E. Mümtaz Hacıpaşaoğlu, Hukuk, İşletme ve Dış Ticaret eğitimleri aldı. Pekin&Pekin, Pelister Atayılmaz Enkür ve Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Ortaklığı'nda deneyim kazandı. Startup Hukuku'nun kurucu ortağı olması yanısıra, Startup Law Consultancy Inc.'te danışmanlık vermektedir. Vircon Group Technologies ortağı olan Mümtaz, Avrupa Hukuk Teknolojileri Derneği (ELTA) Türkiye temsilcisidir.

One Comment

 1. Merhabalar. Ben İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakultesi 3. Sınıf öğrencisiyim. Birinci sınıftan beri belirlediğim alanda sizin kurumsal bir ofisiniz olduğunu gördüm. Ofisinizde bir buçuk senelik süreçte ofisinizde öğrenci stajyeri olarak çalışıp, hem kendime katkıda bulunmak hem de araştırmacı bir ruha sahip olaraktan ve Türkiye’de yaygınlaşması ve ilgilenilmesi gereken bir alana hizmet etme bilicinde çalışacağımdan ofisinize katkı sağlayamak isterim. Cevabınızı dört gozle bekliyorum. Saygılarımla.

  Cevapla

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir