Kurucularımız

Erdem Mümtaz Hacıpaşaoğlu

Erdem Mümtaz Hacıpaşaoğlu

Co Founder

E. Mümtaz Hacıpaşaoğlu, Hukuk, İşletme ve Dış Ticaret eğitimleri aldı. Pekin&Pekin, Pelister Atayılmaz Enkür ve Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Ortaklığı'nda deneyim kazandı. Startup Hukuku'nun kurucu ortağı olması yanısıra, Startup Law Consultancy Inc.'te danışmanlık vermekte, legaltech geliştirmektedir.

Okan Şencan

Okan Şencan

Co Founder

Okan Şencan, İstanbul Üniversitesi'nde Hukuk eğitimi aldı. Rönesans Yazılım ve Mısır Çarşı maceralarından sonra, Kaan Hukuk Bürosu ve Demir - Demir Hukuk Bürosu'nda deneyim kazandı. Şuanda Startup Hukuku'nun kurucu ortağı olmasının yanısıra, Vircon isimli bir teknoloji şiirketi bulunmaktadır.

Biz kimiz?

Startup Hukuku, girişimcilik ekosisteminden gelen iki hukuk girişimcisinin çıktığı bir yolculuktur. Yarattıkları bu melez hukuk dalı, hem avukat, hem yatırımcı, hem de girişimci gözüyle süreçlere geniş bir bakış açısı sağlamaktadır. Ekosistemdeki paydaşların hukuken bilmesi gereken detayları makale, röportaj ve vaka çalışması şeklinde irdelemekte olan Startup Hukuku, danışmanlık çözümleri de sunmaktadır.

Ne yapıyoruz?

Düzenli olarak startup kuracaklara yönelik hukuki rehberler hazırlıyoruz.

Girişimcilik ekosistemine ilişkin güncel gelişmeleri hukuki yönüyle irdeliyoruz.

Hukuk ve girişimcilik kavramlarını tanımlıyoruz.

Avukat ve girişimcilerle röportajlar gerçekleştiriyoruz.

Startup Hukuku | 101 eğitimiyle girişimcilerin startup hukuku bilinci edinmesi için çabalıyoruz.